Spetsiaalbetoon

 

Jäätumiskindel betoon
Jäätumiskindel betoon on eelkõige elementide vuukimiseks mõeldud külmatemperatuuridel kivistuv spetsiaalbetoon. Betoonis sisalduva lisaaine tõttu ei saa betooni struktuur kahjustatud isegi -15 ºC juures. Kivinemine on siiski väga aeglane. Antud betooni soovitame kasutada seal kus lisasoojuse andmine on võimatu.
NB! Jäätumiskindlat betooni ei tohi kasutada kandvate konstruktsioonide valamisel.Mahus paisuv betoon
Mahus paisuvat betooni kasutatakse konstruktsioonide juures, kus paigaldatav betoon peab mahus paisuma, n.tihendussegud. Betoon tuleb paigaldada 45 minuti jooksul. Betooni kasutatakse mitmesugusel injektsioon-, surve- ja järelvalul.
Kõrgtugev betoon
Kõrgtugeva betooni survetugevuse klass normaal- ja raskebetooni puhul on kõrgem kui C 50/60. Selle betooni tüüpilised kasutuskohad on pangahoidlad, seifid, saledad suure koormusega konstruktsioonid ja head säilivust nõudvad konstruktsioonid.
Kõrgtugevbetoonile tuleb teha väga hoolikas järelhooldus.

Hüdrotehniline betoon
Hüdrotehniline betoon on veealuseks betoneerimiseks mõeldud spetsiaalbetoon.

Isetihenev betoon
Isetihenev betoon on väga nõtke ja koospüsiv betoon, mille laotus- ja tihenemisomadused on suurepärased betooni vibreerimata. Tüüpilised kasutuskohad on väga keeruliselt valatavad või tihendatavad konstruktsioonid nagu tihedalt sarrustatud või õhukesed seinasarnased konstruktsioonid ning rekonstrueeritavate objektide lisakonstruktsioonid ja muud betoonkonstruktsioonid, kui soovitakse ära kasutada selle betooni isetihenevat omadust (vibreerimist ei toimu – väiksem tööjõukulu ja müra, head betoonipinnad jne).

Värvilised betoonid
Lihtsalt seletatuna on värviline betoon tavaline betoon, millesse on segatud pulbrilist värvipigmenti soovitud värvitooni saamiseks. Kõige puhtamad värvitoonid saadakse, kui kasutatakse valget tsementi. Betooni värvitooni ja tumedusastet mõjutavad väga paljud tegurid. Tüüpilised kasutuskohad on põrandate, karkassikonstruktsioonide, õuekonstruktsioonide jms betoonipinnad, millele soovitakse muud värvi kui tavaline hall betoon.

Muldniiske betoon
Muldniiske betoon on väga jäik ja hõre betoon, mille mahu muutus survest enne betooni tardumist võib ära kasutada mitmesuguste plaat- ja kivikatete paigaldamisel. Plaatide kinnitamisel on soovitav kasutada tsemendimörti.Kergkruusabetoon
Kergkruusabetoonis kasutatakse täitematerjalina kergeid ja ümaraid kergkruusa fraktsioone, mille tsemendiliim liimib kokkupuutepinnal kokku. See betoon on väga hõre, kerge (400…700 kg/m³) ja soojusjuhtivusega (l=0,16…0,23 W/Km) tugevuse järgi klassifitseerimata betoon. Selle betooni tüüpilised kasutuskohad on lamekatuste kalded ja väikese soojusjuhtivusega konstruktsioonid, kerged täited ja tõusud, tänavate ja hoovide kandvad kihid.

Kuum betoon
Kuuma betooni kasutatakse talvisel betoneerimisel. Betooni temperatuur on üle 25°C. Kasutamisel jälgida soovitusi, mis on antud betooni valiku ja kasutamise juures

Comments are closed.